Pierwsza wizyta u stomatologa

Pierwsza wizyta u stomatologa w wielu ludziach przywołuje negatywne wspomnienia związane z bólem zębów, czy poczuciem dyskomfortu. Dlatego warto w odpowiedni sposób zaplanować pierwszą wizytę u stomatologa własnemu dziecku.

Jak wybrać stomatologa dla dziecka?

Zastanawiacie się jak wybrać stomatologa dla dziecka? Przed dokonaniem takiego wyboru musicie wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze czy dentysta, do którego chcecie pójść na wizytę ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Po drugie czy ma odpowiednie podejście do dzieci i po trzecie czy prywatny gabinet stomatologiczny, w którym przyjmuje jest dostosowany do przyjmowania małych pacjentów. Jeżeli widzicie, że dentysta ma dobre podejście, radzi sobie z dziećmi, a na ścianach wiszą laurki przygotowane przez małych pacjentów, wtedy możecie być pewni, że trafiliście we właściwe miejsce.

Gabinet Stomatologiczny Łęczna Obrońców Pokoju 7 Piotrowska

Jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u stomatologa?

Skoro wybór stomatologa macie już za sobą to teraz czas się zastanowić jak powinna wyglądać pierwsza wizyta u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem jest umówienie się na pierwsze konsultacje tylko po to, aby oswoić dziecko z miejscem i ludźmi tam pracującymi. Jeśli będziemy czekali, aż dziecko będzie miało problemy z zębami wtedy bardzo szybko w jego głowie może powstać schemat, w którym dentysta robi mu krzywdę, a taka trauma może zostać na całe życie. Dlatego zdecydowanie lepiej dla naszego malucha będzie jeśli po raz pierwszy odwiedzimy prywatny gabinet stomatologiczny w celach zapoznawczych bez wyraźnej potrzeby, aby nie narażać dziecka na stres.

zobacz również: