Pierwsza wizyta u stomatologa

Wizyta u stomatologa dla wielu z nas jest bardzo stresującym przeżyciem, które zostało głęboko zakorzenione w naszej podświadomości. Negatywne emocje są tak silne, że mimo upływu lat już na samą myśl o wizycie w gabinecie stomatologicznym zaczynamy się denerwować. Co w takim razie zrobić, aby nasze dzieci i wnuki nie bały się panicznie dentysty?

Najważniejsze jest, żeby dziecka nie zniechęcić, a tym bardziej nie przestraszyć. Dlatego warto zdecydować się na pójście do dentysty z miłą aparycją i odpowiednim podejściem do dzieci. Tak żeby zaciekawić i zachęcić do współpracy siedzące na fotelu dziecko.
Jeśli wiemy już, którego dentysty pójdziemy trzeba optymalnie zaplanować termin pierwszej wizyty. Najlepiej jeśli przypadnie ona na początek ząbkowania malucha i będzie regularnie powtarzana. Wtedy będziemy mieli pewność, że dziecko oswaja się z całą sytuacją i powoli do niej przywyknie. Dentysta przestanie być dla naszego dziecka obcym człowiekiem, a narzędzia, którymi się posługuje będą czymś zupełnie normalnym.

Po za tym dzięki wizytom kontrolnym w pierwszych miesiącach i latach życia naszego malucha lekarz stomatolog. będzie mógł kontrolować rozwój zębów. Dodatkowo udzieli nam cennych rad i wskazówek dotyczących jamy ustnej i prawidłowego rozwoju zębów u naszego dziecka.

Pamiętajmy, że udana pierwsza wizyta u stomatologa będzie procentować na kolejnych etapach rozwoju naszego dziecka w przedszkolu i szkole.