Leczenie kanałowe

Leczenie kanałowe budzi ogromny lęk wśród pacjentów. Wszystko dlatego, że taki powód wizyty w prywatnym gabinecie stomatologicznym związany jest z ogromnym bólem, którego możemy doświadczyć. Leczenie kanałowe faktycznie może być nieprzyjemne, jednak należy pamiętać, że nie jest ono takim problemem jak kilkanaście lat temu.

Czy leczenie kanałowe boli?

Leczenie kanałowe faktycznie cieszy się złą sławą. Pacjenci zdecydowanie mniej boją się leczenia próchnicy, czy nawet wyrywania zębów. Czy leczenie kanałowe boli? Na pewno jest nieprzyjemne, jednak trzeba pamiętać, że praca stomatologa cały czas dynamicznie się zmienia. Wszystko dlatego, że producenci dostarczający artykuł wspomagające pracę dentystów, cały czas dostarczają do prywatnych gabinetów stomatologicznych coraz to nowsze rozwiązania. Z tego powodu stomatolog może odpowiednio znieczulić swojego pacjenta przed rozpoczęciem leczenia kanałowego zęba. Po zastosowaniu znieczulenia pacjent może czuć dyskomfort związany z pracą dentysty, jednak nie powinien czuć bólu.

Leczenie kanałowe zęba Łęczna

Ile trwa leczenie kanałowe zęba?

Wielu pacjentów przez lęk przed tego typu leczeniem często zadają pytanie ile trwa leczenie kanałowe zęba? Niestety na to pytanie, żaden stomatolog nie będzie mógł udzielić precyzyjnej odpowiedzi dopóki nie zapozna się szczegółowo z danym przypadkiem z jakim ma do czynienia. Dopiero po dokładnych oględzinach zęba i wywiadzie środowiskowym z pacjentem dentysta może zalecić dalsze kroki, takie jak wykonanie zdjęcia i dopiero w dalszej kolejności powiedzieć pacjentowi ile wizyt będzie musiał odbyć, aby całkowicie pozbyć się problemu. W takich przypadkach dobrze jest mieć jeden upatrzony prywatny gabinet stomatologiczny, do którego chodzimy latami, mamy zaufanie do personelu i wiemy, że stomatolog zrobi wszystko co w jego mocy, aby jak najszybciej pozbyć się problemu.

zobacz również: